18 Март, 2026

Oтмениха откриването на коледното осветление по Шан-з-Елизе

Oтмениха откриването на коледното осветление по Шан-з-Елизе

В резултат на атентатите в Париж френското правителство обяви извънредно положение и предприе извънредни мерки. Сайтът france.fr даде полезна информация за гостите на френската столица за отварянето за туристическите обекти за посещения и движението на обществения транспорт.

От понеделник, 16 ноември следобед, обществените културни обекти в Париж и Ил-дьо-Франс отвориха отново врати за посещения. Айфеловата кула, музеят Лувър, дворецът Версай, Филхармонията в Париж, Гран Пале, Центърът Жорж Помпиду и кулите на катедралата Нотр Дам са отворени.

Катедрала Базилика на Saint-Denis и Триумфалната арка са затворени.

Лидо Париж, Крейзи Хорс, разходките с корабчета в Париж и Мулен Руж са отворени отново от вторник, 17 ноември.

Дисниленд Париж, зоологическата градина във Венсен и Парижкият аквариум са отворени отново от сряда, 18 ноември.

Коледният базар на Шан-з-Елизе и парижкото виенско колело на площад „Конкорд“ са отворени от четвъртък, 19 ноември.

Универсалните магазини и големите търговски центрове в Париж са отворени отново от понеделник, 16 ноември.

Oфициалното откриване на коледното осветление по Шан-з-Елизе, което бе предвидено за сряда, 18 ноември е отмененo.

Фестивалът на снега Сен-Жермен е отменен.

Системните проверки на входните пунктове на територията на Франция се извършват на сухопътните, железопътните, морските и летищните контролно-пропускателни пунктове.

Летищата в Париж работят нормално. Осигурени са всички национални и международни въздушни връзки. Проверките преди качване в самолета са засилени. Предвидете допълнително време за чакане.

Разписанието на влаковете на Държавната железопътна компания е нормално за националните и международните линии. Предвидете повече време за проверките за достъп до международните линии.

Разписанията на метрото, автобусите, трамваите и високоскоростното метро RER са нормални и станциите са отворени.

Сподели:

Коментари (0)

Президентът на Куба: Агресията на САЩ ще срещне непреодолим отпор

Президентът на Куба: Агресията на САЩ ще срещне непреодолим отпор

Администрацията на Тръмп очаква президентът на Куба Мигел Диас-Канел да напусне поста си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години

Андрей Гюров и Роберта Мецола обсъдиха в Брюксел сигурността, енергетиката и икономиката на ЕС

Андрей Гюров и Роберта Мецола обсъдиха в Брюксел сигурността, енергетиката и икономиката на ЕС

Случващото се в Близкия изток не бива да отклонява ценни ресурси от Украйна - Европейския съюз потвърждава непоколебимата си подкрепа към украинската страна