Руският опозиционер Алексей Навални за пореден път е арестуван. Това станало тази сутрин пред дома му, когато излизал за сутрешния си крос. На входа чакал полицейски автобус. Засега не се съобщават причините за ареста.
Една възможна причина е призивът на Навални на 27 юли да бъде проведен протест пред сградата на Московското кметство, заради отказа да бъдат допуснати независими кандидати на местните избори.
"Интерфакс" съобщава, че арестъ езаради "повторно нарушаване на установения ред на организирането и провеждането на несъгласувани митинги и шествия", но за какво конкретно не се съобщава.
Тази сутрин са арестувани още двама активисти на опозицията.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Рубио изригна срещу Международния наказателен съд, обвини го във враждебност
По думите на държавния секретар Държавите, които продължават да подкрепят МНС, може да се окажат изправени пред ограничения в американската помощ и по-сериозен дипломатически натиск
Турция е обнадеждена за преговорите със САЩ по получаването на 6 изтребителя F-35
Хакан Фидан отбеляза, че Конгресът на САЩ е одобрил Закона за националната отбрана, в който има разпоредба, свързана с Турция, която на практика блокира предаването им.
Русия търси алтернативни морски маршрути заради успешните удари от Киев по танкери в Азовско море
Украйна съобщава, че през последните девет дни Украйна е поразила 116 плавателни съда, сред които няколко танкера и товарни кораба в Азовско море