Папа Франциск отправи призив към хората да не се доверяват на идеологиите, защото те винаги водят до диктатури, предаде "Франс прес".
"Идеологиите свършват зле. Вижте какво стана с идеологиите от миналия век - превърнаха се в диктатури", каза папата в парагвайската столица Асунсион.
Франциск призова предприемачите, политиците и икономистите "да не се поддават на идолопоклонническия икономически модел, който пренася в жертва човешки животи в името на парите. Икономическото развитие трябва да има човешки облик".
"Ясно е, че за една страна икономическият растеж и създаването на богатство са много необходими неща. Те обаче трябва да достигат до всички граждани без изключения и не в полза на някое малцинство", каза папата, предаде БТА.
Парагвай е третата и последна спирка от южноамериканската обиколка на папа Франциск, който посети преди това Еквадор и Боливия.
Още от Свят
Полша: Готвим се за война с Русия, очакваме мащабна провокация
Полският премиер Доналд Туск по-рано заяви, че подкрепата за Украйна във войната срещу Русия не е услуга към Киев, а въпрос на собствената национална сигурност на Полша.
Арестуваха десетки привърженици на „Яблоко“ пред сградата на Върховния съд в Москва
Върховният съд на Русия отново разглежда случая с отстраняването на „Яблоко“ от парламентарните избори, които ще бъдат произведени от 18 до 20 септември
Украйна порази руски завод за ракетно гориво, елиминирайки няколко нива на руската ПВО
С оглед на важността на обекта руснаците са разположили антидронова защита при всички основни цехове на завода и от всички страни са ги защитили със земни насипи