22 Декември, 2025

Папа Франциск призна: Разводът някога е неизбежен, дори необходим

Папа Франциск призна: Разводът някога е неизбежен, дори необходим

Папа Франциск, който винаги е проповядвал, че брачният съюз е нерушим, призна днес, че понякога за съпрузите е невъзможно да останат заедно, предаде ДПА.

"Вярно е, че има случаи, когато раздялата е неизбежна. Понякога тя може дори да стане необходима от морална гледна точка", каза Светият отец по време на тазседмичната си аудиенция на площад "Свети Петър".

Франциск каза, че има предвид случаите на домашно насилие и експлоатация, засягащи по-слабия партньор или малки деца.

Папата говори на тази тема ден след като бе публикуван работен документ за синода, който ще се състои през октомври, и на който епископите ще обсъждат какво да е отношението към хората, които не се придържат към етичните норми на Църквата за семейството, включително въпросите за разводите, съжителството на двойки без брак и хомосексуализма.

"Виждаме някои семейства, които се намират в така наречено незаконно – не обичам тази дума – положение и си задаваме много въпроси.

Как можем да им помогнем? Как можем да ги подкрепим? Как да им помогнем, та децата да не се превърнат в заложници на баща си или майка си", каза папата.

Сподели:

Коментари (0)

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

„Това уникално споразумение, което се сключва веднъж в поколение, създава възможности, каквито новозеландските износители никога не са имали в Индия“, подчерта новозеландският министър на търговията и инвестициите

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

Ройтерс съобщи, че руски генерал е бил убит, като колата му е взривена в Москва в понеделник, по данни на руската разследваща комисия

 Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Премиерът обяви важността на отварянето на преговорните глави, като призова Европейската комисия и лидерите на държавите членки да спазват споразумението за завършване на преговорите до 2027 г.