24 Август, 2026

Папата и Зукърбърг обсъдиха как технологиите ще преборят бедността

Папата и Зукърбърг обсъдиха как технологиите ще преборят бедността

В последната от поредицата от срещи с гиганти от технологичната индустрия тази година папа Франциск се срещна със създателя и изпълнителен директор на Facebook Марк Зукърбърг., съобщиха от Ватикана. Зукърбърг е бил заедно със съпругата си Присила Чан. "Заедно те са говорили за това как да се използва комуникационната технология за облекчаване на бедността, насърчаване на културата и помощ в общуването и посланията на надежда, особено към хората в най-неравностойно положение," се казва в декларацията на Ватикана.

По-късно дне Зукърбърг ще отиде на среща със студенти от университета LUISS в Рим. Започнах деня си в Рим с джокинг край Колизеума, минавайки до "Циркус Максимус" и къщата на Август, хвали се самият в профила си. На сватбата на Даниел Ек край езерото Комо.

Американският магнат е в Италия за сватбата на Даниел Ek, основател и главен изпълнителен директор на Spotify. Венчавката беше край езерото Комо. Марк и Присила бяха и в Модена. Двамата са се отбили в прочутия ресторант Osteria Francescana, за да се насладят на ястията на майстор-готвача шеф Масимо Ботура. Звездната двойка е разгледала и цех за производство на балсамов оцет, с който Модена е прочута в цял свят.

Сподели:
"Гордост, благодарност, болка" - 35 години независима и суверенна Украйна

"Гордост, благодарност, болка" - 35 години независима и суверенна Украйна

"Независимостта на Украйна днес е не просто граница, въпреки че и това е от огромно значение, но най-вече това е право да има собствен глас, собствена памет и собствено бъдеще"

„Коалицията на желаещите“: Повече военна помощ за Украйна и засилване на санкциите срещу Русия

„Коалицията на желаещите“: Повече военна помощ за Украйна и засилване на санкциите срещу Русия

Лидерите приветстваха усилията на Сената на САЩ за оказване на допълнителен икономически натиск върху Русия и посочиха, че ще работят в тясно сътрудничество с Вашингтон

Иран с ново предупреждение към България заради "нарушение на международното право"

Иран с ново предупреждение към България заради "нарушение на международното право"

"Няма да правим никакви отстъпки в защита на съществуването на Иран", подчерта говорителят на Министерството на външните работи Есмаил Багай

Коментари (0)