7 Декември, 2025

Парламентът на Гърция узакони гей браковете

Парламентът на Гърция узакони гей браковете

Гръцкият парламент одобри възможността еднополови двойки да сключват граждански брак, съобщава БНТ.

Текстът беше приет с гласовете на 193 депутати от 249 присъстващи. 56 се обявиха против.

Новият закон решава въпросите за собствеността и наследството, но не съдържа разпоредби за осиновяването на деца от еднополови двойки.

Международната организация "Амнести интернешънъл" приветства резултатите от гласуването, но отбеляза, че хомосексуалистите продължават да са обект на враждебност в Гърция.

Страната е 14-тата членка на Европейския съюз, която одобрява еднополовите бракове.

Еднополовите бракове вече са легитимирани и в други европейски държави като Великобритания, Испания и Кипър.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.