27 Януари, 2026

Партията на Ангела Меркел с 15% пред германските социалисти

Партията на Ангела Меркел с 15% пред германските социалисти

Едва една четвърт са готови да гласуват за Мартин Шулц

Християндемократическият съюз на германския канцлер Ангела Меркел води с 15% пред другата голяма политическа формация Германската социалдемократическа партия, сочи социологическо проучване, предаде БТА.

В полза на партията на сегашния премиер в Берлин биха гласували 39 процента от избиратели.

В полза на политическата сила на основния опонент на Меркел – бившия шеф на Европейския парламент – Мартин Шулц се изказаха 24 на сто от участниците в допитването.

По данни на сондажа освен двете големи партии във федералния парламент след вота на 24 септември ще влязат още четири формации. Третото място си поделят Свободната демократическа партия, "Съюз 90/Зелени" и партия "Левите" с по 8 процента, а крайнодясната "Алтернатива за Германия" е със 7 на сто.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп за Минеаполис: Това е печален инцидент - не идвайте на протест с оръжие

Тръмп за Минеаполис: Това е печален инцидент - не идвайте на протест с оръжие

В отговор на репортерски въпрос дали убитият Алекс Прети в Минеаполис е имал държане на "убиец“ Тръмп, заяви - "Не“. "Все пак обаче не бива да носите оръжия, не бива да идвате с оръжие, не бива да правите това, но това е един много печален инцидент.“

Френският премиер оцеля при 2 нови вота на недоверие, гласувани заради бюджета

Френският премиер оцеля при 2 нови вота на недоверие, гласувани заради бюджета

Вотoвете бяха внесени дни, след като Себастиен Льокорню вече се справи с 2 други вота в петък. Те бяха предизвикани от решението му да наложи приходната част на бюджета за 2026 г. без гласуване, с помощта на специална конституционна процедура. 

Киев: Има качествена промяна в руския преговорен екип - край на историческите лекции

Киев: Има качествена промяна в руския преговорен екип - край на историческите лекции

По време на преките преговори през 2025 г. Медински заплашваше Украйна с по-нататъшна териториална окупация и предупреждаваше, че Москва е готова да воюва неограничено във времето, ако Киев отхвърли максималистките искания на Русия