7 Юли, 2026

Партията на премиера и президентският блок водят на изборите в Украйна

Партията на премиера и президентският блок водят на изборите в Украйна

Партията на премиера Арсений Яценюк и блокът на президента Петро Порошенко водят с почти еднаква подкрепа – 21, 6 и 21, 5 на произведените предсрочни парламентарни избори в Украйна. Това показват частични данни до момента на база, предаде ТАСС.

На трето място изненадващо е създадената неотдавна проевропейска партия "Самопомощ" на кмета на Лвов Андрий Садовий с 10,99 процента. Вискок е и резултатът на съюзниците на сваления проруски президент Виктор Янукович. Опозиционния блок начело с бившия министър на горивата Юрий Бойко, който събира 9,76. 

Във Върховната рада ще бъдат представени още две партии - Радикалната на Олег Ляшко със 7,43 на сто и Баткившчина" на експремиерката Юлия Тимошенко с 5,74 на сто. Останалите партии не прескачат бариерата. По последни данни на ЦИК пред урните са се явили 52,44 процента от избирателите. В изборите бяха ангажирани около 2321 представители на чужди държави и на международни организации.

Сподели:
Вече с повече права при самолетни полети? ЕП гласува актуализирани правила

Вече с повече права при самолетни полети? ЕП гласува актуализирани правила

Актуализираните права включват обезщетение при закъснение на полета с над три часа, възможност децата и техните родители или придружители да седят на съседни места без допълнително заплащане и др.

Тръмп намекна за връщане на Турция в програмата за изтребители F-35

Тръмп намекна за връщане на Турция в програмата за изтребители F-35

Има промяна в позицията на Тръмп, който докато пътуваше за срещата на върха на Алианса в Анкара, заяви, че подготвя подарък, който ще направи Ердоган „много щастлив“

Неизвестен снаряд удари петролен танкер край Ормузкия проток

Неизвестен снаряд удари петролен танкер край Ормузкия проток

Британската служба за морски търговски операции (UKMTO) посочи, че танкерът е бил поразен на около осем морски мили източно от Лима в Оман

Коментари (0)