20 Май, 2026

Първи екзитпол: Макрон води с 2% пред Льо Пен

Първи екзитпол: Макрон води с 2% пред Льо Пен

Центристът Еманюел Макрон води пред крайната националистка Марин льо Пен, сочат първи прогнозни резултати от екзитполове на президентските избори във Франция. Те са разпространени от белгийска телевизия RTBF, защото във Франция е забранено да се публикуват предварително данни от социологически преброявания в деня на вота.

Еманюел Макрон получава 24%, а Льо Пен е след него с 22 на сто.

Трети е представителят на Републиканците Франсоа Фийон, който е предпочетен от 20,5% от гласувалите. Както се очакваше четвърти е крайнолевият политик Жан-Люк Меланшон с 18 процента.

Активността на изборите е висока - до този момент тя е близо 70 на сто.

 

Всички 11 кандидати вече гласуваха и са в очакване на резулататите. Бюрата са отворени до 19 часа местно време - 20 часа българско. Но могат да продължат да работят още един час, ако има големи опашки.

По-рано прессекретарят на Белия дом Шон Спайсър заяви, че Тръмп няма предпочитан кандидат на изборите. 

Сподели:

Коментари (0)

Поредни руски атаки срещу Днипро, Харкив и Одеса, има жертви и ранени

Поредни руски атаки срещу Днипро, Харкив и Одеса, има жертви и ранени

През последните три дни Днипро е подложен на атаки с балистични ракети

Идея от САЩ: Дара да пее на откриването на Мондиал 2026, Стоичков да помогне

Идея от САЩ: Дара да пее на откриването на Мондиал 2026, Стоичков да помогне

Проф. Йонко Мермерски, който беше личен преводач на президента Доналд Тръмп при срещата му с Бойко Борисов в Белия дом, се обърна към футболната легенда Христо Стоичков с молба да разговаря с президента на ФИФА Джани Инфантино

Президентът Лай: Бъдещето на Тайван не може да се определя от външни сили

Президентът Лай: Бъдещето на Тайван не може да се определя от външни сили

Демокрацията не е „подарък, паднал от небето“