20 Май, 2026

Пет бомби е трябвало да гръмнат на отменения мач Германия - Холандия

Пет бомби е трябвало да гръмнат на отменения мач Германия - Холандия

Заплахата от терористичен атентат по време на приятелския мач Германия-Холандия във вторник е била съвсем реална, писа неделното издание „Франкфуртер алгемайне Цайтунг”, позовавайки се на свои източници в разузнаването. Три взрива е трябвало да гръмнат на стадиона по време на мача. Те щели да бъдат вкарани в линейка. Организаторът на атентатите щял също да е на стадиона и да снима удара.

Четвъртата бомба е щяла да се взриви на автобусна спирка, а пета на гарата. В последния момент обаче френските спецслужби успели да разкрият заговора и веднага алармирали германските си колеги. В 18,33 часа – час преди началото на играта, германското разузнаване пратило тайния документ с гриф „спешно” на вътрешния министър Томас де Мезиер. Той незабавно се обадил по телефона на министъра на вътрешните работи на Долна Саксония и казал само три думи: „Мачът се отменя!”

Взривове на стадиона така и не бяха открити, но вероятно те още не са били вкарани, когато полицията успя да отмени събитието.

В тайния документ на разузнаването са назовани всички организатори и потенциални извършители на атентатите. Повечето от тях не са познати на германските служби. Издирването им продължава, тъй като се предполага, че те ще извършат планираните атентати на друго място.

Сподели:

Коментари (0)

 Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран отбелязват „добър напредък“, но сме готови и за военните операции

Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран отбелязват „добър напредък“, но сме готови и за военните операции

„Подготвени сме напълно. Не искаме да поемаме по този път, но президентът е готов и способен да го направи, ако се наложи", заяви той

В ООН! Русия заплашва Латвия с "ответен удар"

В ООН! Русия заплашва Латвия с "ответен удар"

Постоянният представител на Русия в ООН Василий Небензя не обръща внимание на фактите и обвинява за случващото се в Украйна всички, освен Русия

Сирски: Русия губи убити 7– 9 пъти повече войници от Украйна

Сирски: Русия губи убити 7– 9 пъти повече войници от Украйна

Той подчерта, че в момента се прави всичко възможно загубите на украинските войски да бъдат намалени до минимум