21 Август, 2026

Пет години затвор грозят руски двойник на Леонардо ди Каприо, играл Pokemon Go в църква

Пет години затвор грозят руски двойник на Леонардо ди Каприо, играл Pokemon Go в църква

2 месеца арест на руския видеоблогър Руслан Соколовски донесе най-маниашката игра, която тресе цял свят в момента, Pokemon Go. Причината е, че студентът от юридическия факултет на Уралския хуманитарен факултет е ловил покемони в екатерининбургската църква "Храм на кръвта", съобщава "Интерфакс". Разследването по случая продължава. Ако бъде признат за виновен, Соколовски може да получи присъда от 5 години затвор. Адвокатът му заяви, че ще обжалва решението за задържането под стража.

Младият мъж беше арестуван в петък, след като публикува в интернет клип, показващ как той играе Pokemon Go в църква. В канала си в YouTube Соколовски, който е убеден атеист, има 270 000 последователи. В много от видеата си младежът, когото в коментарите му го сравняват с Леонардо ди Каприо на млади години, откровено се подиграва на църквата и нарича свещениците "герои от комикс" и се възмущава от факта, че в руските училища има часове за изучаване на нормите на православното християнство.

Свещениците е възможно, а и трябва да поговорят с този блогър и да му обяснят какво е храм и как църквата може да помогне на този младеж, коментира шефът на отдела на руския Синод за връзки с медиите Владимир Легойда. Според него Соколовски трябва да разбере какво е направил Исус Христос за човека и човечеството, който е наречен "най-редкия покемон" във видеото довело до ареста.

Сподели:
WSJ: Руски ракетни учения край Курилските острови разпалиха напрежение с Япония

WSJ: Руски ракетни учения край Курилските острови разпалиха напрежение с Япония

Военните учения край спорните Курилски острови се проведоха, след като Русия и Северна Корея се присъединиха към Китай в осъждането на японското струпване на отбрана, което нарекоха „милитаризъм“

Доналд Тръмп обеща „златна ера“ за космическите полети

Доналд Тръмп обеща „златна ера“ за космическите полети

Той призова американската космическа агенция NASA да „улесни търговския транспорт до и от Луната, да улесни търговския роботизиран достъп до Марс и да проучи търговски възможности за изпращане на хора до и от Марс“

Пленен руски войник: Казваха, че отиваме да воюваме със САЩ, не срещу Украйна

Пленен руски войник: Казваха, че отиваме да воюваме със САЩ, не срещу Украйна

За да влязат на украинска територия незабелязано, група руски окупатори са изпратени през 28-километров газопровод с диаметър около 1,4 метра

Коментари (0)