18 Април, 2026

Пет опозиционни партии в Полша се обединиха в "Европейска коалиция"

Пет опозиционни партии в Полша се обединиха в "Европейска коалиция"

Целта е да се предотврати засилването на антиевропейските настроения

Пет опозиционни партии в Полша се обединиха в т.нар. „Европейска коалиция“. Целта е да се предотврати засилването на антиевропейските настроения на фона на наближаващите избори за Европейски парламент, които ще се състоят през май.

 В обединението участват „Гражданска платформа“ либералната Съвременна партия („Новочесна“), Съюзът на демократичните леви сили, Полската народна партия и „зелените“.

Опозиционните политици обвиняват управляващата партия „Право и справедливост“ и премиера Ярослав Качински, че искат да доведат страната до напускане на ЕС. Новата коалиция ще „защитава страната от тези, които искат да отслабят позициите на Полша в Европейския съюз“, подчертаха от дясноцентристката партия „Гражданска платформа“.
Сподели:

Коментари (0)

Шефът на НАТО отхвърли рисковете САЩ да напусне Алианса

Шефът на НАТО отхвърли рисковете САЩ да напусне Алианса

Марк Рюте изрази увереност в американския „чадър за сигурност“, като същевременно призна разочарованието на Доналд Тръмп от отказа на НАТО да се присъедини към военната кампания срещу Иран

Украйна нанесе нощни удари върху четири нефтопреработвателни обекта в Русия

Украйна нанесе нощни удари върху четири нефтопреработвателни обекта в Русия

Сред ударените съоръжения е и нефтеният терминал РПК-Висоцк Лукойл-2 в Ленинградска област

Във Франция затваря един от големите автомобилни заводи на Европа

Във Франция затваря един от големите автомобилни заводи на Европа

Заводът, построен от Ford преди Втората световна война, преди е бил собственост на Chrysler и Peugeot, а от 2021 г. е част от Stellantis