В Хабаровския край се разби бомбардировача Су-24М. Двамата пилоти загинаха. Според руския тв канал "Звезда" самолетът е изпълнявал учебно-трениривъчен полет.
"Днес в 14,35 ч. в района на летище Хурба (Хабаровски край) при изпълнение на планов учебно-тренировъчен полет е претърпял катастрофа самолет Су-24М", се казва в съобщение на руското Министерство на отбраната.
Изтребителят е паднал в безлюдна местност. На земята няма разрушения или пострадали хора.
В момента всички полети на Су-24М в Русия се спрени до изясняване причината за инцидента. Специална комисия разследва на място причината за аварията.
Този инцидент е пети за последния месец в руските ВВС.
На 3 юли в Краснодарския край, недалеч от границата с Украйна се разби изтребител Миг-29. Пилотът успява да катапултира.
На 4 юли се разбиват два военни самолета - във Воронежка област се разбива Су-34, в Астраа област - Миг-29.
На 8 юни в Амурска област пада стратегическият бомбардировач Ту-95. Няколко души от екипажа са ранени.
Още от Свят
Крехка сделка между САЩ и Иран остави ядрените въпроси нерешени
Временното споразумение, което администрацията на Тръмп обяви с Иран този уикенд, не е мирно споразумение. Не е ядрено споразумение. То не включва и споразумение за ракетите, коментира The New York Times
Двама загинаха и трима са ранени при руски въздушен удар в Краматорск
Образувано е досъдебно разследване за военно престъпление по чл. 438 от Наказателния кодекс на Украйна под процесуалното ръководство на Краматорската районна прокуратура
Екстрадираха арестуван руски магнат от Франция в Литва
Владимир Антонов беше задържан в средата на декември 2025 г. в департамента Морбиан в Западна Франция с европейска заповед за арест