19 Март, 2026

Петима загинали и 85 ранени от тайфуна "Лан" в Япония

Петима загинали и 85 ранени от тайфуна "Лан" в Япония

Убитите са жертви на свлачища и наводнения


Петима души загинаха, а 85 са ранени в резултат на тайфуна "Лан", който засегна Япония. Убитите са жертви на свлачища и наводнения, както и на падащи предмети, информира ТАСС, цитирана от БГНЕС. 

Местната администрация призова при екстремни случаи населението да излезе на покривите на къщите и да изчака помощ. Спасителни екипи на лодки се изпращат до наводнени райони. В някои случаи хората се спасяват от покривите на къщите с хеликоптери.

На значителна част от територията на Япония продължават дъждовете, пренасяни от тайфуна. В района на полуостров Кий на Хоншу през последните 72 часа паднаха повече от 800 mm валежи.

В момента се възстановява нарушеното движение на влаковете, а летищата се връщат към редовна експлоатация. 
Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар