7 Декември, 2025

Пхенян към корейците: Гответе се за глад, ще ядем корени

Пхенян към корейците: Гответе се за глад, ще ядем корени

Правителството на Северна Корея предупреди гражданите за предстоящи трудни времена в икономиката, които ще доведат до глад. Това съобщи „The Telegraph”, позовавайки се на статия в КНДР от партийния вестник „Родон Синмун”. „Пътят към революция е дълъг и труден. Може би ние отново ще трябва да ядем корените на растенията”, се казва в публикацията. Следва да се отбележи, че страната ще се изправи пред трудна ситуация на четири години глад, както през 1994 година. Тогава обаче от недостиг на храна умират половин милион души.

Британският вестник съобщава още, че трудната икономическа ситуация ще бъде в резултат от безпрецедентно строги санкции срещу Северна Корея, приети от Съвета за сигурност на ООН в отговор на теста на водородна бомба на Пхенян и ракетите над Японско море. Също така, според публикацията, от Северна Корея са поискани 440 000 тона хранителни помощи от други страни, но едва 17,6 хил. тона са доставени през февруари.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.