Офицер от гръцките военноморски сили е убит, а трима моряци, двама от които гърци, са взети за заложници от пирати при нападение на петролен танкер край брега на Нигерия, съобщи Франс прес, като цитира гръцката брегова охрана.
Пирати нападнали снощи танкера "Каламос", плаващ под малтийски флаг, който бил на котва в петролната зона Куа Ибое, за да бъде натоварен.
Още от Свят
Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя
Ударите с дронове са повредили няколко технологични агрегата и други конструкции в рафинерията „Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез“
Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност
Стихията отнесе цели села, пътища и мостове - ЕС активира системата си за сателитно наблюдение, за да подпомогне спасителните операции
Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва
"Ние бяхме известени от нашите партньори, че информация за срещата, за нейните цели и за дневния ѝ ред ще ни бъде предоставена без забавяне, тоест, на практика следващата седмица"