20 Март, 2026

Писмо с куршум за шеф на Сметната палата

Писмо с куршум за шеф на Сметната палата

Вицепрезидентът на Сметната палата в Гърция Ана Лигомени е получила заплашително писмо с куршум, съобщават гръцки медии, цитирани от БГНЕС.

Причината за отправените към нея заплахи са свързани с предложените промени за реформа на системата на пенсионното осигуряване, направено от т. нар. Комитет на мъдреците, член на който е Лигомени.

„Ти си убиец на пенсионните права на нашия народ. Сега ще разбереш какво е това страх“, пише в писмото до Ана Лигомени.

В края на писмото е нарисувана червена петолъчка – символ, използван от гръцките комунисти и анархисти.

Сред предложенията на Комитета са обединяването на пенсионните фондове, понижаване на базовата пенсия до 360 евро, а изплащането на пенсиите да става на основата на имуществени критерии и на другите доходи на пенсионерите.

Предложенията бяха посрещнати негативно от гърците, поради което правителството се дистанцира от него.

Заплашителни писма, но без куршуми, получиха и други членове на Комитета на мъдреците.

Сподели:

Коментари (0)

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

"Нима някой наистина смята, че може да казва на президента Тръмп какво да прави?", пита израелският премиер

 САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

По-конкретно, ограниченията ще бъдат свалени от няколко беларуски банки и предприятия, произвеждащи калиеви торове

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

Съгласно спецификацията, ъгълът на максимално повдигане на оръдието Cockerill HP в кулата Cockerill 3105 достига рекордните за танковете +42°