След продължително боледуване почина Сол Полански, който бе посланик на САЩ в България в периода 1987-1990 година, съобщи за БТА Асен Асенов от ръководството на неправителствената организация Център на българската общност, Вашингтон.
Роден през 1926 г., Сол Полански започва дипломатическата си кариера през 1952 г.
Работи в Русия, Полша, Източен Берлин, Австрия, България. У нас той открито подкрепяше демократичните промени и политиката на новосъздадената СДС.
Бил е член на бордовете на директорите на Американския колеж и на Американския университет в Благоевград.
През 1993 г. се оттегля от активна дипломатическа дейност.
Последните 15 години беше президент на Българо-американското общество, неправителствена организация, подпомагаща социални групи в неравностойно положение в България, детски градини, домове за стари хора.
Активно работеше за развитието на българо-американските дипломатически, културни и икономически отношения, се казва в съобщението на Центъра на българската общност.
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"