20 души са ранени, загинаха четирима, сред които и нападателят
Полицаят, наръган от нападателя пред парламента в Лондон, почина от раните си, съобщи в. "Дейли телеграф". Освен него са загинали още трима души, сред които и нападателят, предаде Би Би Си.
20 души са ранени при атаката, започнала с газене на хора с кола и завършила с намушкване на полицая.
Нападателят в Лондон е един - той първо прегазил хората, а после извадил нож и наръгал полицая
Служителят на реда почина въпреки усилията на намиращ се наблизо депутат да му спаси живота. На помощ се притече Тобаяс Елууд - зам.-министърна външните работи и депутат от Консервативната партия.
Елууд започнал да прави на пострадалия дишане "уста в уста". Той дори се опитал да спре кръвотечението. И останал със служителя на реда до пристигането на медиците.
Самият Елууд е бивш военнослужещ. Той е загубил брат си Джон при атентата на индонезийския остров Бали през 2002 г. Тогава при взрив в дискотека загинаха 27 британци. Повечето жертви обаче бяха австралийци.
Тобаяс Елууд отговаря в британското външно министерство за Близкия изток и Африка.
"Моите мисли са със семействата на всички ранени и на обития полицай", написа във фейсбук бившият премиер на Великобритания Дейвид Камерън. Коментарът му беше по повод тероростичното нападение в Лондон днес следобед. „Тези, които се опитват да атакуват демокрацията с такива варварски методи няма да успеят“, заяви Камерън.
Още от Свят
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар
През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии
Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже
Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация.
Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма
„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.