27 Март, 2026

Почти 11 000 полицаи ще охраняват Париж на националния празник

Почти 11 000 полицаи ще охраняват Париж на националния празник

Около 11 000 служители на реда и на спец службите ще се грижат за сигурността в Париж по време на тържествата по случай националния празник на Франция 14 юли, съобщи префектът на столичната полиция Мишел Делпюеш.

Около 11 000 служители на реда и на спец службите ще се грижат за сигурността в Париж по време на тържествата по случай националния празник на Франция 14 юли, съобщи префектът на столичната полиция Мишел Делпюеш, цитиран от РИА Новости.

Парадът, на който ще присъства и президентът на САЩ Дналд Тръмп, ще бъде пазен от 3 500 полицаи и жандармеристи, предаде агенция Ройтерс.

В охраната на френската столица ще бъдат включени и 6 речни съда, които ще патрулират по река Сена. Безпилотен летателен апарат  Reaper ще кръжи над града, управляван от базата на ВВС в град Коняк. В района на Париж ще бъде активирана и системата за разпознаване и унищожаване на дронове.

През последните месеци в Париж имаше няколко атентата и опити за терористично нападение в самия център на града – на Шанз-Елзизе и до катедраата Нотр Дам. При едното нападение загина полицай.

Сподели:

Коментари (0)

Удариха мрежа на руски вербовчици, предлагали "лесни пари" за шпионаж в полза на Кремъл

Удариха мрежа на руски вербовчици, предлагали "лесни пари" за шпионаж в полза на Кремъл

В Източна Европа те са привличали местни жители, на които са предлагали до 500 долара, за извършване на саботажни и дестабилизиращи операции в европейски страни в интерес на Руската федерация

Украйна удари радар „Валдай“, станцията за управление на дронове в Крим, и още няколко цели

Украйна удари радар „Валдай“, станцията за управление на дронове в Крим, и още няколко цели

Допълнително е нанесен удар и по наземната станция за управление на безпилотни летателни апарати „Форпост“ в Евпатория. Освен това, Генералният щаб съобщава, че украинските войски са ударили противников команден пункт в района на Олгинка.

Британските власти взеха мерки да ограничат ползването на екраните от деца

Британските власти взеха мерки да ограничат ползването на екраните от деца

Освен това правителството обмисля мерки по австралийския модел за ограничаване или забрана на социалните медии за деца под 16 години