24 Юни, 2026

Под натиск: Отново спуснаха знамето на Белия дом в памет на Маккейн

Под натиск: Отново спуснаха знамето на Белия дом в памет на Маккейн

След като в събота почина сенаторът Джон Маккейн, знамето над Белия дом беше спуснато наполовина, но в понеделник отново беше вдигнато, което предизвика изумление и възмущение.

След бурната реакция от страна на парламентаристи, организации на ветераните, журналисти и граждани и призиви да бъде направен жест в знак на уважение към покойния сенатор Тръмп публикува кратка прокламация, а знамето беше отново спуснато наполовина в знак на почит към паметта на Маккейнq съобщи Voice of America.

В изявлението на Тръмп се казва: "Независимо от нашите разногласия по повод политиката, аз уважавам сенатор Джон Маккейн за неговата служба на страната ни и в негова чест заповядах знамето да остане спуснато до деня на погребението му".

Мнозина припомниха, че през 2009 година, след смъртта на Едуард Кенеди американското знаме беше спуснато по разпореждане на Барак Обама в продължение на пет дни.

Превод: Faktor.bg


Сподели:
Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тези сенатори току-що направиха задачата ми по-трудна, но аз ще я изпълня по един или друг начин, защото винаги постигам целите си

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“

САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна

САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна

„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"

Коментари (0)