24 Юни, 2026

Под натиск: Отново спуснаха знамето на Белия дом в памет на Маккейн

Под натиск: Отново спуснаха знамето на Белия дом в памет на Маккейн

След като в събота почина сенаторът Джон Маккейн, знамето над Белия дом беше спуснато наполовина, но в понеделник отново беше вдигнато, което предизвика изумление и възмущение.

След бурната реакция от страна на парламентаристи, организации на ветераните, журналисти и граждани и призиви да бъде направен жест в знак на уважение към покойния сенатор Тръмп публикува кратка прокламация, а знамето беше отново спуснато наполовина в знак на почит към паметта на Маккейнq съобщи Voice of America.

В изявлението на Тръмп се казва: "Независимо от нашите разногласия по повод политиката, аз уважавам сенатор Джон Маккейн за неговата служба на страната ни и в негова чест заповядах знамето да остане спуснато до деня на погребението му".

Мнозина припомниха, че през 2009 година, след смъртта на Едуард Кенеди американското знаме беше спуснато по разпореждане на Барак Обама в продължение на пет дни.

Превод: Faktor.bg


Сподели:
Повреда в комуникационната система блокира временно влаковете в Германия

Повреда в комуникационната система блокира временно влаковете в Германия

Причината за спирането на влаковете са били смущения в работата на цифровата комуникационна система GSM-R, използвана за координиране на железопътните операции

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тези сенатори току-що направиха задачата ми по-трудна, но аз ще я изпълня по един или друг начин, защото винаги постигам целите си, написа американския президент в социалните мрежи

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“

Коментари (0)