18 Март, 2026

Подозират подготовка на атентат на "Тур дьо Франс"

Подозират подготовка на атентат на "Тур дьо Франс"

Прокуратурата в Брюксел съобщи, че в столичния квартал "Андерлехт" в събота е била открита чанта със самоделни взривни устройства и хладно оръжие. Чантата е била намерена при ремонт на жилище в часовете, в които в града се откриваше колоездачното състезание "Тур дьо Франс", предаде БТА.

Засега по случая няма задържани. Властите не са сигурни дали чантата е била свързана с подготовка на атентат срещу участниците и зрителите на състезанието, или е била подготвяна за нанасяне на удар по друга цел.

След атентатите в Брюксел през 2016 г. и последвалите разпити на оцелели терористи властите предприеха масови обиски по данни, че в града има скривалища с боеприпаси. Тогава не бе открито нищо, въпреки че бяха претърсени стотици адреси.

През юни тази година срещу Брюксел бяха отправени няколко заплахи за непосредствено предстоящ нов атентат. Квартал "Андерлехт" е населен основно с имигранти от арабски произход.
Сподели:

Коментари (0)

Израел удари сърцето на режима: атакува разузнавателния шеф на Иран в Техеран

Израел удари сърцето на режима: атакува разузнавателния шеф на Иран в Техеран

Серията от целенасочени удари срещу ключови фигури в Техеран ( сега срещу Есмаил Хатиб ) очертава нов етап в конфликта – такъв, при който вече не става дума само за регионално противопоставяне чрез прокси сили, а за директна конфронтация на най-високо ниво

Ядрени опасения за „най-лошият сценарий“ в Близкия изток преследват служители на СЗО

Ядрени опасения за „най-лошият сценарий“ в Близкия изток преследват служители на СЗО

Служителите са подготвени за ядрен инцидент в „по-широк смисъл“, включително атака срещу ядрено съоръжение или използване на оръжие, заяви регионалният директор на СЗО за Източното Средиземноморие Ханан Балхи пред Политико

След срива в производството на нефт, Ирак възобнови износа на петрол

След срива в производството на нефт, Ирак възобнови износа на петрол

Министърът на петрола на Ирак Хаян Абдел Гани заяви, че страната му е в контакт с Иран, за да се опита да уреди преминаването на част от иракските петролни танкери