27 Март, 2026

Похитителят на самолета е бивш офицер от египетската армия

Похитителят на самолета е бивш офицер от египетската армия

Полицията в Кипър потвърди, че отвлеченият самолет е кацнал на летището в Ларнака, а преговорите с похитителя продължават. По тяхна информация той е бивш офицер от египетската армия, пише in-cyprus.com.

Повечето от пасажерите бяха освободени, но някои от тях, както и екипажът на самолета, са все още на борда.

Според властите мъжът, който отвлече самолета на Egypt Air e Сеиф Елдин Мустафа - бивш военен, който имал връзка с жена от село Ороклини.

По първоначални данни името на похитителя беше Ибрахим Самаха, но тази информация бе опровергана.

В репортаж на телевизия CyBC се твърди, че Мустафа искал освобождаването на затворничка в Египет.

Похитителят хвърли съобщение от борда на самолета за властите. То е на арабски и в момента се превежда в полицията.

Същите източници твърдят, че  на летището е пристигнал негов предполагаем партньор на Мустафа с дете и той се е срещнал с тях.

Говорителка на полицията е казала пред репортер на Cyprus Mail на летището, че писмото на арабски е било дадено по искане на похитителя на бившата му съпруга, която е кипърка. Тя се казва Марина, на 51 години е. След това писмото и дадено за превод. Двойката имала 4 пораснали деца - 2 момчета и 2 момичета. Похитителят, идентифициран от външно министерство в туитър като Сеиф Елдин Мустафа, е живял в Кипър до 1994 г.

В момента на борда е останал само екипажът и трима или четирима пътници, според различните източници.

Сподели:

Коментари (0)

Американският самолетоносач „Джералд Форд“ отплава неочаквано за Хърватия

Американският самолетоносач „Джералд Форд“ отплава неочаквано за Хърватия

Разрешението за влизането на самолетоносача в хърватски води е било дадено от правителството в Загреб на закрито заседание вчера

Евродепутати: РСМ лобира в Брюксел за отмяна на френското предложение

Евродепутати: РСМ лобира в Брюксел за отмяна на френското предложение

Българските евродепутати настояват дипломацията ни да е много по-активна на европейско ниво

Притеснения в Пентагона: САЩ са изразходвали стотици ракети Tomahawk срещу Иран

Притеснения в Пентагона: САЩ са изразходвали стотици ракети Tomahawk срещу Иран

850 ракети за 4 седмици - темпо, което буди безпокойство