6 Декември, 2025

Полицията в Ереван в сблъсъци с протестиращи срещу поскъпването на тока

Полицията в Ереван в сблъсъци с протестиращи срещу поскъпването на тока

Полицията в Ереван използва водни оръдия, за да разпръсне протестна демонстрация срещу поскъпването на тока в Армения. 

Десетки демонстранти бяха задържани. В сблъсъците пострадаха и репортери, съобщи Интерфакс.

До протеста се стигна, след като държавният регулатор на Армения обяви 22-процентно поскъпване на тока от 1-ви август. 

Около пет хиляди души се стекоха снощи в центъра на Ереван. След като пътят им към президентския дворец бе блокиран от полицията, те устроиха седящ протест, блокирайки на свой ред движението по един от централните булеварди.

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.