Лондонската полиция забрани на британския министър на външните работи Борис Джонсън да кара велосипед, защото се превръща в лесна мишена за терористите, пише в. "Дейли мейл".
Дипломатът имал навика да ходи с велосипед на работа, както правеше, когато беше кмет на британската столица. Тогава той въведе колелетата под наем и велосипедните алеи в Лондон.
Според полицията той е лесно разпознаваем и терористи може да го атакуват, докато кара колелото си.
Близки на министъра казват, че сега той търси други начини да изгаря калориите, натрупани по време на големите дипломатически вечери.
Ето защо на няколко пъти Джонсън е бил забелязан да тича, обут с впечатляващи шорти с бели цветя на червен фон.
Още от Свят
Русия без грим: "Хората са станали зли като кучета - за всички беди обвиняват Запада"
Руснаците "не планират нищо, теглят пари в брой и купуват долари"
Бесент: Прекъсваме всички жизненоважни икономически връзки на тираничния режим в Иран
Министерството на финансите на САЩ е определило "пет ключови сектора – дигитални активи, технологии, злато, авиация и корабоплаване, които иранският режим използва в опит да поддържа изпитващата затруднения икономика“
Гърция създава база за дронове на остров Родос
Базата ще бъде втората от този тип в Гърция, другата е на остров Скирос