7 Декември, 2025

Полк. Бояджиев: „Ислямска държава“ сменят тактиката си

Полк. Бояджиев: „Ислямска държава“  сменят тактиката си

Терористите сменят тактиката – използват по-малки взривове на много места и с големи поражения. Това каза в сутрешния блок „Добро утро, България“ на Радио „Фокус полк. Иван Бояджиев, експерт по сигурност и антитероризъм. "Основната цел на терористите - да всеят паника сред населението, вече е постигната", каза още полк. Бояджиев. „Преди известно време от групировката „Ислямска държава“ обявиха, че сменят тактиката си на поставяне на взривове и бомби. Вместо много взривни устройства на едно място, които не могат да създадат толкова много жертви, се слагат множество бомби на различни места, като тези в Ню Йорк, които нанасят още по-големи поражения. Така се всява и по-голяма паника сред хората и макар и с малка мощност се създават големи поражения. Терористите вече следват тази тактика на малки взривове, на много места, с големи поражения“, обясни той. Полк. Иван Бояджиев добави, че самоделни взривни устройства, подобни на тези, използвани при атаката в Ню Йорк, са лесно достъпни, както за намиране, така и за направа. По думите му обществото не бива да си затваря очите пред заплахата от тероризъм и да бъде бдително, въпреки страха. Според него бежанският наплив към Европа увеличава рисковете от тероризъм и трудно могат службите да засекат терористи. "Необходимо е бежанските лагери на територията на страната да бъдат от затворен тип, тъй като мигрантите не могат да се интегрират и се създава напрежение в градовете", каза още полк. Бояджиев.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.