30 Април, 2026

Помощничка на Клинтън работила в радикално мюсюлманско списание

Помощничка на Клинтън работила в радикално мюсюлманско списание

Хюма Абедин, ключов съветник на Хилари Клинтън, е работила на времето като редактор в мюсюлманско списание, което се е обявявало срещу правата на жените и е твърдяло, че САЩ сами са извършили атентатите от 11 септември 2001 година, съобщи днес вестник "Ню Йорк поуст". 

Според вестника Абедин е била в продължение на повече от десет години редактор в "Джърнал ъв мъслим майнорити афеърс" (Списание по въпросите на мюсюлманското малцинство). 

В публикацията списанието е наречено "саудитски орган за пропаганда". 

В бъдеще Абедин може да оглави канцеларията на Белия дом, ако Клинтън стане първата жена президент на САЩ, отбелязва вестникът. 

Според "Ню Йорк поуст" Абедин е "най-отдавнашната" и "най-преданата" сътрудничка на Клинтън. Тя е била стажантка в Белия дом, когато Клинтън е била първа дама на САЩ, а после е работила за нея, докато е била сенатор и държавен секретар. 

В момента Хюма Абедин работи в предизборната кампания на кандидатката на демократите.

Сподели:

Коментари (0)

Експерт Ударите на Украйна по Русия  удрят лично Путин

Експерт Ударите на Украйна по Русия удрят лично Путин

"Тези огнени шоу-програми демонстрират слабостта на путинската власт пред цяла Русия“, обобщи Михаил Притула

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Европа изстреля нова ракета с аналог на Starlink

Наличието на четири ускорителя вместо два дава на ракетата още по-голяма мощност, позволявайки ѝ да изведе в ниска околоземна орбита около 21.6 тона товар

Професор от екипа на Рейгън: Днес САЩ са изолирани! Тръмп е като Наполеон преди Ватерло  

Професор от екипа на Рейгън: Днес САЩ са изолирани! Тръмп е като Наполеон преди Ватерло  

"България също е изправена пред предизвикателството на конституционната реформа. Политиката често е изкуство на опита и грешката“, заяви проф. Фейн