17 Август, 2026

Поне 70 души са загинали при газови атаки в Сирия, папата заклейми убийците

Поне 70 души са загинали при газови атаки в Сирия, папата заклейми убийците

Нищо не оправдава използването на средства за изтребление срещу беззащитни хора, заяви днес папа Франциск

Спасители и лекари заявиха, че поне 70 души са загинали в Сирия при предполагаеми газови атаки в град Дума, последният бастион на бунтовниците в Източна Гута, съобщава Би Би Си.

Спасителите от „Белите каски“ показаха ужасяващи кадри в социалната мрежа Туитър на тела в мазета и предупредиха, че броят на жертвите вероятно ще се увеличи.

Засега не е направена независима проверка на тези твърдения. Сирийското правителство нарече обвиненията в химическа атака „изфабрикувани“.
Държавният департамент на САЩ заяви, че Русия, която подкрепя сирийското правителство на Башар Асад, трябва да поеме отговорността. 

"Нищо не оправдава използването на средства за изтребление срещу беззащитни хора", заяви днес папа Франциск в края на литургия на площад "Свети Петър" във връзка със съобщенията за химическа атака в Сирия, предаде Ройтерс.

"Няма такова нещо като добра война и лоша война", категоричен беше Светият отец.  Той призова "военните и политическите лидери да изберат друг път, този на преговорите, единственият, който може да донесе мир, а не смърт и разруха".

Сподели:
Пентагонът сключи сделка за доставки на ракети „Томахоук“ за 22,9 млрд. долара

Пентагонът сключи сделка за доставки на ракети „Томахоук“ за 22,9 млрд. долара

„Министерството използва всички налични инструменти, за да отговори на нуждите на текущите ни операции“

НАТО е разработило три варианта за действие при нападение на Русия на Естония, Латвия или Литва

НАТО е разработило три варианта за действие при нападение на Русия на Естония, Латвия или Литва

Като една от основните потенциални цели е посочена Калининградска област, където са разположени множество системи за противовъздушна отбрана и ракетни комплекси.

Нетаняху прие Къшнър и Младенов в Израел; разговорите продължават вече 3 часа

Нетаняху прие Къшнър и Младенов в Израел; разговорите продължават вече 3 часа

САЩ настояват Израел да одобри плана за постигане на мир в Газа

Коментари (0)