Сръбски четници начело с Братислав Живкович в понеделник са били спрени на границата с Македония, пише белградският вестник "Блиц".
Групата "Движение на четниците" е била върната обратно от сръбските спецслужби (БИА). Членовете на групата искали да преминат границата и да се отправят към македонския град Куманово, за да "помогнат на държавните органи в борбата срещу албанските сепаратисти".
В днешния си брой изданието публикува "собствено разследване" за въоръжения сблъсък в Куманово, при който загинаха 8 полицаи, а 37 други бяха ранени. "Албанските терористи, които атакуваха Куманово, са имали десет командири. Повечето от тях са на свобода. Част от тях са зад решетките, а други са убити. Всички групи са били във връзка с Даут Харадинай, брата на косовския политически лидер Рамуш Харадинай. Те са били командвани от Малич Нъдрецай.
В групата е имало и граждани от Македония, които са участвали в нападението срещу полицейското управление в Гошинце преди месец, пише още изданието и подчертава, че "групата е имала за задача да взриви "Моста на цар Душан" в Скопие". "Информацията за нападението в Куманово, която бе разпространена от македонското посолство в Загреб, до голяма степен се препокрива с информациите на сръбските спецслужби БИА", пише още изданието.
Още от Свят
Внезапно почина американският сенатор Линдзи Греъм, приятел на Украйна
В съобщението се отбелязва, че кончината на 71-годишния Греъм е настъпила след "кратко боледуване".
САЩ поразиха 140 военни обекта в Иран, след като Техеран предприе обстрели в Ормузкия проток
Американските удари са били насочени срещу бази за ракети и дронове, военноморски арсенал, складове за боеприпаси, комуникационно мрежи и брегови наблюдателни пунктове
Кувейтската армия отблъсква ирански въздушни атаки
По-рано САЩ нанесоха сериа от удари по цели в Иран, след като Техеран предприе обстрел в Ормузкия проток