28 Януари, 2026

Популярността на Еманюел Макрон рязко е спаднала

Популярността на Еманюел Макрон рязко е спаднала

Еманюл Макрон

Популярността на президента Еманюел Макрон сред французите рязко е спаднала за един месец и сега той може да разчита на одобрението на 54 на сто от тях, с десет пункта по-малко отколкото през юни, сочат резултатите от проучване на Френския институт за обществено мнение, публикувани днес в седмичника "Журнал дьо диманш".

Одобрението за премиера Едуар Филип също е силно намаляло през този период - от 64 до 56 на сто или с осем пункта.

Съответно неодобрението за Макрон е нараснало от юни досега от 35 до 43 процента като цяло, а негативна оценка за работата на Филип дават 43 на сто спрямо 35 процента преди месец.

Увеличение има и в дяловете на хората които се "изцяло недоволни" и "донякъде недоволни" от двамата политици и съответно намаление в дяловете на отговорилите, че са "много удовлетворени" и "донякъде удовлетворени". 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп за Минеаполис: Това е печален инцидент - не идвайте на протест с оръжие

Тръмп за Минеаполис: Това е печален инцидент - не идвайте на протест с оръжие

В отговор на репортерски въпрос дали убитият Алекс Прети в Минеаполис е имал държане на "убиец“ Тръмп, заяви - "Не“. "Все пак обаче не бива да носите оръжия, не бива да идвате с оръжие, не бива да правите това, но това е един много печален инцидент.“

Френският премиер оцеля при 2 нови вота на недоверие, гласувани заради бюджета

Френският премиер оцеля при 2 нови вота на недоверие, гласувани заради бюджета

Вотoвете бяха внесени дни, след като Себастиен Льокорню вече се справи с 2 други вота в петък. Те бяха предизвикани от решението му да наложи приходната част на бюджета за 2026 г. без гласуване, с помощта на специална конституционна процедура. 

Киев: Има качествена промяна в руския преговорен екип - край на историческите лекции

Киев: Има качествена промяна в руския преговорен екип - край на историческите лекции

По време на преките преговори през 2025 г. Медински заплашваше Украйна с по-нататъшна териториална окупация и предупреждаваше, че Москва е готова да воюва неограничено във времето, ако Киев отхвърли максималистките искания на Русия