6 Юни, 2026

Порошенко в Одеса - приветстван и освиркан (видео)

Порошенко в Одеса - приветстван и освиркан (видео)

Държавният глава пристигна днес в града за участие в отбелязването на 71-та годишнина от освобождаването на Одеса от немско-румънските окупатори, пише ТАСС. Но хората не бяха единни в отношението към него - едни го посрещнаха с приветствени възгласи, а други го освиркаха с викове "убиец", "фашизмът няма да мине".

Стотици граждани чакаха Порошенко на Алеята на славата, водеща към паметника на Неизвестния Матрос, с копия на знамената на победата, червени флагове и антиправителствени лозунги.

Украинският президент бе приветстван от облечени във военни униформи привърженици на „евромайдана", а групата, скандираща против него бе отцепена от милиционерски кордон.

Вчера - 9 април, Върховната Рада обяви 8 май за Ден на паметта и примирението в памет на всички жертви на Втората Световна война.

Законопроектът предлага терминът „Втора световна война" да замени „Велика Отечествена война", както и се отменя използването на съветска символика в мероприятията по почитане паметта на загиналите.

Нееднозначно бяха приети и думите на Порошенко, че ролята на Адолф Хитлер и Йосиф Сталин за избухването на Втората световна война е еднаква.

Сподели:
Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Според изявлението на Андрий Сибига в социалната мрежа X за руснаците няма добри новини. И няма да има

Бивш командващ на британската армия: Русия иска да ни нанесе сериозни щети

Бивш командващ на британската армия: Русия иска да ни нанесе сериозни щети

Изявлението му, цитирано от The Independent, идва на фона на опасенията относно уязвимостта на подводните кабели, които осигуряват интернет връзка, финансови операции и обмен на данни.

Тръмп нарече Мъск „супергений“, но с една уговорка

Тръмп нарече Мъск „супергений“, но с една уговорка

Въпреки публичните спорове влиятелни представители на движението MAGA продължават да призовават за помирение между двамата

Коментари (0)