17 Март, 2026

Потокът от нелегални мигранти към Европа е намалял

Потокът от нелегални мигранти към Европа е намалял

Общият брой на засечените пресичания на границата през седемте месеца е около 73 хил.

Потокът на нелегални мигранти към Европа е намалял наполовина от началото на годината. Това показват данните на европейската агенция за гранична и брегова охрана Фонтекс.

Общият брой на засечените пресичания на границата през седемте месеца е около 73 хил. Броят на мигрантите, достигнали Испания обаче, се е увеличил четирикратно в сравнение с миналата година – натам се насочват вече 1/3 от мигрантите.

За сметка на това рязко е спаднал броят на мигрантите, използвали централно-средиземноморския маршрут и източното средиземноморие.

На този фон и през последните часове се проведе спасителна акция в морето – Малта прие 114 мигранти, които бяха спасени южно от острова от малтийски патрулен кораб. Корабчето им вече потъвало, когато е открито.
Сподели:

Коментари (0)

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

САЩ и Иран поддържат ограничен дипломатически канал чрез специалния пратеник Стив Уиткоф и външния министър Абас Аракчи. Контактите се водят на фона на продължаващата война и напрежението в Близкия изток.

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

„Какво очаква Доналд Тръмп от няколко европейски фрегати в Ормузкия проток, което мощният американски флот не може да направи сам?“, попита Писториус

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Куба остана без ток след пълен срив на електроенергийната мрежа. Масовите прекъсвания на електрозахранването предизвикаха протести и изостриха икономическата криза на острова.