26 Февруари, 2026

Потоп в Германия блокира корабоплаването между Дуисбург и Кобленц

Потоп в Германия блокира корабоплаването между Дуисбург и Кобленц

Критична остава ситуацията и по поречията на реките Мозел, Саар и на Дунав в участъка й в Бавария

Ситуацията с наводненията в южната и западната част на Германия се влоши през почивните дни заради продължаващото покачване на нивата на водите на реките Рейн, Дунав, Мозел и Некар, съобщава регионалният ежедневник Der Kölner Stadt-Anzeiger, цитиран от "Фокус". 

Силните превалявания, които донесе бурята „Бурглинд“, предизвикаха наводнения в редица райони в южната и западната част на страната, където реките излязоха от коритата си. Това наложи издаването на забрана за корабоплаване – решение на властите, което доведе след себе си до сериозни щети за бизнеса. 

Съгласно разпространената информация, 180-километровия участък на река Рейн между Дуисбург и Кобленц е затворен за движението на кораби, повечето от които останаха на котва в пристанищата. В ранните часове на деня нивото на река Рейн при Кьолн надмина критичния маркер от 8.30 метра, което практически прави невъзможно преминаването на плавателни съдове под мостовете над реката. 

Критична остава ситуацията и по поречията на реките Мозел, Саар и на Дунав в участъка й в Бавария.

 

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски: От войната в Украйна зависи кой да е третият стълб на световния ред - Европа или Русия

Сикорски: От войната в Украйна зависи кой да е третият стълб на световния ред - Европа или Русия

„Международният ред се разклаща до самите си основи“

Сръбският вицепремиер Ивица Дачич е приет спешно в болница, в тежко състояние

Сръбският вицепремиер Ивица Дачич е приет спешно в болница, в тежко състояние

Сръбският вицепремиер и министър на вътрешните работи Ивица Дачич, който снощи бе приет по спешност в болница, е в тежко, но стабилно състояние, съобщиха сръбските медии с позоваване на Клиничния център в Белград

Директорът на форума в Давос подаде оставка след разкритията за връзки с Епстийн

Директорът на форума в Давос подаде оставка след разкритията за връзки с Епстийн

Според него „сега е подходящият момент Форумът да продължи важната си работа без излишни разсейвания“