13 Януари, 2026

Пожарът в Гърция е стигнал на 1 километър от Рудозем

Пожарът в Гърция е стигнал на 1 километър от Рудозем

Огънят бе обхванал големи горски площи в южната ни съседка

"Пожарът в Гърция, който пламна в петък следобед е достигнал почти до километър от горските масиви в Родопите, но на този етап няма опасност от разрастването му", обяви старши комисар Симеон Цървуланов, директор на Регионалната служба "Пожарна безопасност и защита населението"  в Смолян.

Цяла нощ в района на Рудоземско е имало дежурни екипи, които са били съставени от огнеборци, горски служители и доброволци.

"На този етап продължаваме с наблюденията, но обстановката е значително по-спокойна", коментира още старши комисар Цървуланов, цитиран от 24smolian.com.

Огънят бе обхванал големи горски площи в южната ни съседка, като пушекът се виждаше  от Рудозем. Огнищата продължават да тлеят  в горските масиви, които граничат с рудоземските села Мочуре и Поляна, в района на бившата 69-та Гранична застава.

Сподели:

Коментари (0)

Стармър приема да участва в ръководения от Тръмп съвет, който ще управлява Газа

Стармър приема да участва в ръководения от Тръмп съвет, който ще управлява Газа

Бордът ще включва лидери от около 15 държави, сред които Германия, Италия, Франция, Египет, Турция, Обединените арабски емирства и Катар.

Тръмп към протестиращите  иранци: Поемете контрола над държавните институции

Тръмп към протестиращите иранци: Поемете контрола над държавните институции

„Отмених всички срещи с ирански официални представители, докато безсмисленото убиване на протестиращи НЕ СПРЕ."

Премиерът на Гренландия: Избираме Дания, САЩ няма да ни притежават

Премиерът на Гренландия: Избираме Дания, САЩ няма да ни притежават

„Едно нещо трябва да е ясно за всички: Гренландия не иска да бъде притежавана от Съединените щати. Гренландия не иска да бъде управлявана от Съединените щати. Гренландия не иска да бъде част от Съединените щати.“