18 Юли, 2026

Преговарящите от Европейския парламент напуснаха преговорите по бюджета на ЕС

Преговарящите от Европейския парламент напуснаха преговорите по бюджета на ЕС

Разговорите за бюджета на ЕС за 2019 г. бяха прекъснати късно снощи, след като преговарящите от Европейския парламент, напуснаха масата за преговори, съобщи германски представител, цитиран от ДПА и БТА.

Очаква се преговорите да бъдат възобновени в понеделник, каза Бетина Хагедорн, парламентарен държавен секретар в германското финансово министерство.

Според източници от ЕС сред спорните въпроси на преговорите снощи между финансовите министри и преговарящи от Европейския парламент е бил въпросът за помощта за сирийските бежанци в Турция.

Двете страни се опитват за изгладят различията си, което често е напрегнат процес. Държавите членки обикновено искат да ограничат разходите, а евродепутати защитават по-високите разходи.

За 2019 година Европейският парламент призова за бюджетни разходи на стойност 149,3 милиарда евро. Това е малко над сумата, за която са се договорили страните членки - 148,2 милиарда евро.
Сподели:
Американски адмирал: Украйна няма да загуби войната

Американски адмирал: Украйна няма да загуби войната

По думите му все повече военноморски сили по света внимателно следят действията на Украйна и започват да променят собствените си концепции за развитие на флотовете си,

Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Държавният департамент на САЩ осъди остро брутално изявление на сръбски министър

Европейският комисар по разширяването Марта Кос определи изявлението като „ужасяващо“ и изрази мнение, че след подобни прояви оставането на Паунович на министерския пост е немислимо

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

El País: Украйна не е забравила Крим и ще се опита с всички средства да си го върне

Според публикацията връщането на полуострова 12 години след анексирането му вече не изглежда толкова недостижима цел за Киев

Коментари (0)