Той ходи на работа с велосипед, без бодигардове
Холандският премиер Марк Рюте почисти сам разлятото си кафе и си спечели множество похвали.
Случката, заснета от холандски репортер, е от 4 юни и е станала на влизане в холандския парламент.
След като чашата му пада на скенера на входа и кафето се разлива, Рюте грабва моп и започва сам да чисти бъркотията.
Холандският премиер получава и аплодисменти за добре свършената работа от почистващия персонал в сградата.
Постъпката на Рюте доведе до много одобрителни коментари в „Туитър”. „Това се казва лидерство. Той ходи на работа с велосипед, без бодигардове и сам чисти бъркотията си”, пише един от потребителите.
Още от Свят
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“
Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл
Най-голямата руска петролна рафинерия спря работа след украинска атака
Омският НПЗ се намира дълбоко в Сибир. Това е една от най-далекобойните украински атаки от началото на пълномащабната война