24 Февруари, 2026

При наводнения в Северна Корея са загинали над 76 души, десетки са изчезнали

При наводнения в Северна Корея са загинали над 76 души, десетки са изчезнали

При тежки наводнения в Северна Корея са загинали най-малко 76 души и още толкова са изчезнали. Хиляди хора са оставени без подслон, съобщи Международната федерация на Червения кръст и Червения полумесец от Женева, цитирана от Ройтерс.

Поройните дъждове през последните дни са предизвикали големи наводнения и земни свличания в по-ниско разположени райони на страната, разрушавайки над 800 сгради, включително училища, болници и домове, се казва в съобщението.

Доброволци от Националния Червен кръст на страната са се включили в спасителни и издирвателни операции в провинциите Северен Хвангха и Южен Хвангха. Валежите са започнали на 28 август. Много от жертвите и изчезналите са деца.

На много места бедстващите имат нужда от медицински грижи, подслон, храна, питейна вода и тоалетни, каза Джон Флеминг от офиса на Червения кръст в КНДР.

Само преди месец Червеният кръст предупреди, че поради горещата вълна и сушата в Северна Корея реколтата от ориз, пшеница и други култури загива по полето с " катастрофален ефект", изправяйки страната пред тежка продоволствена криза.
Сподели:

Коментари (0)

Залужни: Няма военна сила в света, която да предотврати войната на Русия срещу Украйна

Залужни: Няма военна сила в света, която да предотврати войната на Русия срещу Украйна

Моделът на водене на война, който включва размяна на човешки животи за тактически успехи, вече не е логичен и достъпен вариант

Фицо „дръпна шалтера“ на Киев: Словакия спря аварийните доставки на ток за Украйна

Фицо „дръпна шалтера“ на Киев: Словакия спря аварийните доставки на ток за Украйна

Освен това словашкият премием отбеляза, че страната може да отиде по-далеч - по-специално, да преразгледа подкрепата си за членството на Украйна в Европейския съюз

Беларус под заплаха? Лукашенко видя „брониран юмрук“ на прага на страната

Беларус под заплаха? Лукашенко видя „брониран юмрук“ на прага на страната

Президентът на Беларус обвини „наследници на нацистите“ в подготовка за атака на Изток и призова за силна армия и национално единство