19 Март, 2026

При спецакция в Сърбия арестуваха общинар и лекар издавали фалшиви удостоверения за български произход

При спецакция в Сърбия арестуваха общинар и лекар издавали фалшиви удостоверения за български произход

Акция срещу фалшиви удостоверения за български произход и в Сърбия. Задържани са 60-годишен общинар от Пирот,  38-годишен лекар от Димитровград, както и още двама души, съобщи сръбското министерство на вътрешните работи. 

Групата е заподозряна, че в продължение на две години подправяла документи, необходими за доказване на български произход. Арестуваният лекар също е с български корен.

Засега няма данни акцията в Сърбия да е свързана с акцията в агенцията за българите в чужбина у нас. 
Сподели:

Коментари (0)

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

Моджтаба Хаменей: Убийците на Лариджани ще платят цената

"Без никакво съмнение убийството на една такава личност говори за нейната значимост", се казва в изявлението на върховния лидер на Иран

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света,  Иран обеща да отговори на атаката

САЩ и Израел удариха най-голямото газово находище в света, Иран обеща да отговори на атаката

То играе решаваща роля за снабдяването на Иран с газ и има съществено значение за световния газов пазар