Седемте българи, последователи на будисткото движение "Фалун Гонг", които бяха задържани в сръбската столица, са освободени и тази нощ се очаква да се върнат в България, съобщи БНР.
Те
бяха арестувани заради планирано участие в неразрешен анти-китайски
митинг. Нашенците са членове и симпатизанти движение, което е забранено в Китай. Демонстрацията
беше предвидено да е в Белград заради провеждането на международната
икономическа среща на върха, на която присъстваше и китайският премиер
Ли Къцян.
Причината за задържането им е, че са правели публични
демонстрации без разрешение от властите. От българското външно
министерството и консулство се заеха със случая и настояха българите да
бъдат пуснати.
Още от Свят
Стармър обяви напускане и на премиерския пост, и на лидерството на Лейбъристката партия
Приемам го с достойнство, каза премиерът на Великобритания. По думите му, многократно му е било казвано, че партията е „приключила“, но той е доказал, че тези хора грешат
След преговорите между Иран и САЩ: Швейцария очаква веднага да започнат техническите договорки
Посредниците Пакистан и Катар съобщават, че преговарящите са постигнали съгласие по „пътна карта за сключване на окончателно споразумение в рамките на 60 дни“
Руски дрон удари дома на многочленно семейство в Сумска област, има жертви
Под процесуалното ръководство на Сумската областна прокуратура е образувано досъдебно разследване за извършване на военни престъпления, довели до смъртта на хора