Социалните мрежи все повече се свързват с пристрастеност и психични заболявания, а според ново проучване Туитър може да доведе дори до психоза, съобщи „Дейли мейл".
Изследователи от Берлин разказват във вестника случая с 31-годишна жена, която е хоспитализирана, след като получила халюцинации, свързани с прекомерното влизане в Туитър. Те проучили как тази социална мрежа повлияла на възприятията на пациентката и предположили, че е напълно възможно да предизвиква симптоми на психоза.
Жената, спомената в проучването, е настанена в болница, защото обмисляла самоубийство, а симптомите й се появили осем месеца преди да бъде хоспитализирана. Тя спряла да се храни и да спи, страдала от халюцинации, че известни личности общуват с нея, изпращайки й тайни съобщения.
Изследователите изрично подчертават, че Туитър и другите социални мрежи въздействат така върху хора, които са уязвими и предразположени към развиване на психози.
Още от Свят
Рубио: Лидерите на Куба да проведат истински реформи преди да е станало твърде късно
"През мандата на сегашната администрация ние предложихме на Куба помощ, съдействие за възстановяване и обещание за нови отношения между нашите две държави, стига режимът да се съгласи да проведе политически и икономически реформи"
The Telegraph: Адът тепърва започва, Украйна отрязва Крим по суша, море и въздух
Украинските дронове нанасят удари по всички маршрути за доставки, през последните дни на атаки са подложени и танкери, принадлежащи към така наречения „сенчест флот“, превозващ гориво през Азовско море
Жертвите на земетресенията във Венецуела вече са над 4300
Венецуелски и чуждестранни доброволци оказват медицинска помощ в палатки, разположени на открити места