7 Декември, 2025

Новият кандидат- премиер на Апенините: Италия ще бъде винаги в ЕС

Новият кандидат- премиер на Апенините: Италия ще бъде винаги в ЕС

Снимка: Аnsa.it.

Джузепе Конте заяви, че иска правителството му да утвърди мястото на Италия в Европа и по света

Президентът на Италия Серджо Матарела даде мандат на новодошлия в политиката Джузепе Конте да оглави коалиционно правителство на крайнодясната партия Лига и антисистемното Движение 5 звезди, предаде Ройтерс.

Ще бъда защитник на италианския народ, Италия ще бъде винаги в ЕС, цитира го ansa.it.

Конте, който е професор по право във Флоренция, ще трябва да състави списък от министри и да го представи за одобрение на  държавния глава, преди кабинетът да положи клетва.

Конте заяви, че иска правителството му да „утвърди мястото на Италия“ в Европа и по света, предава AFP, читирана от "Фокус".
„Наясно съм, че е нужно да се утвърди мястото на Италия – и в Европа и по света“, заяви той

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.