7 Март, 2026

Прогноза: Ще искат импийчмънта на Тръмп до 2 години

Прогноза: Ще искат импийчмънта на Тръмп до 2 години

Доналд Тръмп най-вероятно ще бъде импийчнат в първите 2 години от мандата си, предаде "Америка Сега", позовавайки се на политически експерт. 

"Доста вероятно е той да бъде импийчнат в първите 12 или 18 месеца, пише 24 часа.

"Дали това ще е заради руските досиета или други скандали, каквито несъмнено ще има, той се превърна в слабо звено за Републиканската партия. По някое време те ще трябва да се дистанцират от него, ако искат да бъдат имат шанс в следващите избори", коментира Ангелия Уилсън, професор от университета в Манчестър.

Уилсън е на мнението, че многобройните "финансови интереси" на Тръмп ще доведат до конфликт на интереси и нарушения на Конституционната клауза за възнагражденията, която забранява на президента да приема подаръци, услуги или предложения от частни лица. 

Но въпреки това, тя смята, че процеса по импийчване ще отнеме няколко месеца, защото Конгресът ще даде няколко шанса Тръмп да се съобрази с наредбите на Конституцията.

Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: помощта на Русия към Иран не променя хода на войната

Белият дом: помощта на Русия към Иран не променя хода на войната

Белият дом омаловажи информацията, че Русия предоставя разузнавателни данни на Иран за американски военни цели. Доклади сочат, че Москва може да е предавала координати на кораби и самолети на САЩ в Близкия изток, докато Кремъл избягва директен коментар.

Разузнавателни данни на САЩ: Пекин се готви да достави на Иран компоненти за ракети

Разузнавателни данни на САЩ: Пекин се готви да достави на Иран компоненти за ракети

„Китай е по-предпазлив в своята подкрепа. Той иска войната да приключи, защото тя застрашава неговите енергийни доставки“, каза пред изданието един от източниците

Киев: Седемте служители на украинска банка, които Орбан взе за заложници, са свободни

Киев: Седемте служители на украинска банка, които Орбан взе за заложници, са свободни

Сибига написа в социалната мрежа "Екс", че освободените му сънародници са преминали украинската граница и са в безопасност