Повече от 60% от французите смятат, че мигрантите от страните от Близкия изток и Африка са източник на престъпност във Франция, показва проучване на изследователската компания Ifop, цитирано от БГНЕС.
Анкетираните трябвало да отговорят на въпроса смятат ли, че присъствието на мигранти на територията на Франция увеличава престъпността. По-голяма част от участниците – 64% смятат, че влиянието на бежанците върху престъпността е значително. Почти една трета – 28% не са съгласни с това, а 8% не могат да отговорят на въпроса. В изследването участват 1499 французи
Още от Свят
Румъния унищожи 2 дрона в Черно море край офшорен проект за добив на газ
Миналият месец румънски изтребители Ф-16 свалиха 3 руски дрона, нарушили румънското въздушно пространство само за 3 последователни дни
Ферибот, превозващ 95 души се преобърна в езерото Кариба
Местни медии съобщиха, че част от пътниците са били спасени, но до вечерта на 11 август не е известно точно колко души са извадени от водата. По обем Кариба е най-голямото изкуствено езеро в света.
В Латвия намериха тунел за незаконно пресичане на границата от Беларус
През юли Литва също съобщи, че е открила тунел, използван от мигранти за преминаване на границата от Беларус