Британците ще гласуват за излизане на страната от Европейския съюз на предстоящия на 23 юни референдум. Това показват данните от две проучвания на общественото мнение, цитирани от Ройтерс.
Първият сондаж, проведен от института Ugov и публикуван във вестник "Таймс", показва преднина от 7% на привържениците на Брекзита. 46 на сто от участниците в допитването ще гласуват за излизане на Великобритания от ЕС, а 39 процента - против.
Британският вестник с най-голям тираж, "Сън", подкрепи кампанията за излизане на страната от Европейския съюз.
"Това е нашият последен шанс да се отървем от недемократичната машина в Брюксел и е време да го използваме", пише таблоидът, който е собственост на медийния магнат Рупърт Мърдок, в редакционна статия на първа страница.
Лидерът на лейбъристите Джереми Корбин ще призове днес привържениците на основната опозиционна сила във Великобритания да гласуват против Брекзита.
В момент, когато сондажите показват, че британците са разделени в електоралните си нагласи, кампанията против Брекзита се съсредоточава върху лейбъристките избиратели, отбелязва Ройтерс.
Това става на фона на опасенията, че те губят интерес към референдума, дебатите около който се съсредоточават върху поляризацията на управляващата Консервативна партия на Дейвид Камерън. Смята се, че лейбъристите ще са от ключово значение за резултата от допитването.
Още от Свят
Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане
Освен това турския президент Ердоган е благодарил на Испания за ангажимента ѝ в сферата на отбраната, включващ ракетни системи "Пейтриът"
Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли
Освен това Украйна ще получи през следващите дни от САЩ критично важни ракети прехващачи "Пейтриът"
Радев обсъди с полската WZL-2 продължаването на поддръжката на българските МиГ-29 "през следавщите години"
Представителите на WZL-2 са заявили пълна готовност да продължат "да оказват необходимото съдействие"