7 Юни, 2026

Провал на американските дронове в Украйна, оказали се неефективни

Струващите милиони долари дронове, които САЩ предостави на Украйна, за да й помогне в борбата й срещу подкрепените от Москва сепаратисти, са се оказали неефективни. Те редовно са хаквани и заглушавани, съобщиха украински източници, цитирани от Ройтерс.

Мини-дроновете Raven RQ-11B са толкова разочароващи, че украински военен съветник заяви пред агенцията, че ако има възможност, бе ги върнал обратно.

"Решението да се използват дронове в този конфликт беше грешно още от самото начало", заяви Натан Шазин, съветник на началника на Генералния щаб на украинските въоръжени сили.

Производител на машините е компанията "AeroVironment". Те са невъоръжени, олекотени и достатъчно малки, за да се използват в района. Подобни уреди САЩ достави и на българската армия.

Те обаче са се оказали лесна плячка за сепаратистите, които успяват да манипулират събираните от тях данни.

Сподели:
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии

За неделя НИМХ обяви жълт код за обилни валежи и гръмотевици

За неделя НИМХ обяви жълт код за обилни валежи и гръмотевици

Минималните температури ще са от 15 до 19 градуса, а максималните - между 25 и 30 градуса, в София - около 26.

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Коментари (0)