Общо осем държави спряха вноса на пилешко месо от Франция след откриването на гнездо на птичи грип в югозападната част на страната, съобщава France 24. Япония, Мароко, Южна Корея, Китай, Тайланд, Египет, Алжир и Тунис са страните, които се отказват от доставките.
Здравните власти проверяват дали вирусът по пернатите може да засегне и хората. Високо патогенният щам H5N1 уби 22 от общо 32 пилета в семейна ферма, съобщиха френските власти на 25 ноември. Това беше първият случай на птичи грип на територията на най-големия земеделски производител в Европейския съюз от осем години насам.
Още от Свят
Еврокомисар: Трябва да се откажем от скъпите елитни ракети, за да имаме повече оръжия
Еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс също така призова Европа да отвори запасите си, за да даде на Украйна всички оръжия, от които тя се нуждае
Унгарското НС спря започнатото от Орбан оттегляне от Международния наказателен съд
Мадяр внесе законопроекта на 25 май и го прокара през законодателната власт по бърза процедура. Президентът Тамаш Сульок, който е съюзник на Орбан, трябва да го подпише.
The Economist: Зеленски трябва да се подготви за безкрайна война
Украйна остава в такова състояние, където резултатът ще се определя не само от резултатите на фронта, но и от това колко дълго страната може да издържи на агресията