8 Декември, 2025

Пуснаха от затвора бившия сръбски вицепремиер

Пуснаха от затвора бившия сръбски вицепремиер

Пуснаха от затвора бившия сръбски вицепремиер - 66-годишния Никола Шаинович. Той се завърна в Белград след като излежа две трети от присъдата си, издадена от Международния углавен трибунал за бивша Югославия, пише ТАСС. 

Той пристигна у дома с автобус от Стокхолм, където лежа в местен затвор. Шаинович се предаде доброволно на трибунала на 2 април 2002 г. Той бе съден заедно с още петима високопоставени политици, военни и полицейски началници на Сърбия, включително бившия президент Чилан Милутинович. На 26 февруари 2009 г. трибуналът му отсъди 22 години лишаване от свобода за престъпления спрямо албанците в Косово през 1999 г.

На 23 април 2014 година Апелативната палата на трибунала съкрати присъдата му на 18 години. Според наложената практика, в повечето случаи осъдените се пускат на свобода след като са отбили две трети от присъдата си, ако се прецени, че са се разкаяли и е нямало проблеми с поведението им в затвора.

Сподели:

Коментари (0)

Орбан: Турция има важна роля Унгария да остане страна без миграция

Орбан: Турция има важна роля Унгария да остане страна без миграция

Орбан подчерта, че Турция, с население от близо сто милиона, е регионална сила и че има възможност да преглежда европейската и евразийската ситуация с президента Ердоган в продължение на няколко часа по време на срещите.

Тръмп: Зеленски още не е прочел мирното предложение, разочарован съм

Тръмп: Зеленски още не е прочел мирното предложение, разочарован съм

"Поне така беше преди няколко часа“

Повечето американци подкрепят помощта за Украйна, не вярват на Русия, искат активна глобална за САЩ

Повечето американци подкрепят помощта за Украйна, не вярват на Русия, искат активна глобална за САЩ

Подкрепата за изпращане на оръжие на Украйна се е повишила до 64% — тя е с девет пункта повече спрямо миналата година. Силна е и подкрепата за Член 5 от Северноатлантическия договор: 76%.