От брюкселското летище "Завентем" излетя първия самолет след самоубийствените атентати на 22 март, предадоха Асошиейтед прес и ТАСС. Машината е на авиокомпания Брасълс еърлайнс (Brussels Airlines) и лети до португалския град Фару.
Излитането му бе приветствано с аплодисменти от служители на летището и на авиокомпании, които преди това спазиха минута мълчание в памет на жертвите на атентатите, отбелязва Франс прес. Другите два полета за днес са на същата компанияв - до Атина и Торино. Очаква се аерогарата да възобнови напълно работата си до началото на юли.
Още от Свят
Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век
Тактиката на сухопътните бойни действия се промени завинаги именно по време на руско-украинската война
Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение
Особено внимание авторът отделя на украинските удари срещу военната логистика и инфраструктурата на Русия в окупирания Крим
Зеленски: Съюзът между московските изроди и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с балистични ракети
Той нарече ключов приоритет за Украйна ракетите за противовъздушна отбрана – преди всичко ракети за Patriot, но също така за NASAMS, IRIS-T, HAWK и други системи