26 Декември, 2025

Путин даде руско гражданство на Стивън Сегал

Путин даде руско гражданство на Стивън Сегал

Руският президент Владимир Путин подписа указ за предоставяне на руско гражданство на американския актьор Стивън Сегал, съобщиха от Кремъл. 

В разговор с журналисти на остров Сахалин по време на шестия международен филмов фестивал "Краят на света" през септември холивудският актьор заяви, че не изключва възможността да стане руски гражданин. „Много бих искал да прекарвам няколко месеца в годината с приятелите си в Русия, с хората, които тук ме обичат и чакат", каза тогава Сегал. 

Преди четири години френският актьор Жерар Депардийо също поиска и получи руско гражданство заради приетия от френското правителство 75-процентен данък върху доходите над 1 млн. евро. 

Авантюрата на французина обаче приключи много бързо и той реши да се завърне към корените си в Стара Европа. В края на м.г. Депардийо обяви, че иска да върне руския си паспорт, тъй като бизнес проектите му налагали да се премести в Белгия, а по закон е разрешено само двойно гражданство, не и тройно. 

По време на пребиваването си в Русия френският актьор не криеше топлите си чувства към руснаците, руската култура, литература и най-вече към президента Путин.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

Те са били одобрени от законодателството на Нигерия“, заяви представител на Пентагона, пожелал да остане анонимен, без да посочи дали нигерийската армия е участвала в операцията. |

Axios: Путин за първи път се е съгласил на примирие

Axios: Путин за първи път се е съгласил на примирие

„Руснаците, които по-рано се противопоставяха на прекратяване на огъня, сега признават, че без него следващите стъпки са невъзможни“, заяви американски служител

Майкъл Наки: Поредният срок изтече, а мир все няма и няма да има, защото...

Майкъл Наки: Поредният срок изтече, а мир все няма и няма да има, защото...

"За да бъде спряна руската армия, е нужна подкрепа за Украйна и натиск върху Русия", категоричен е той