6 Март, 2026

Путин и Нетаняху обсъдиха ситуацията в Сирия

Путин и Нетаняху обсъдиха ситуацията в Сирия

А също ситуацията с иранската ядрена програма и резултата от референдума в кюрдския автономен район в Ирак

   Руският президент Владимир Путин обсъди по телефона с израелския министър-председател Бенямин Нетаняху ситуацията в Сирия, въпроса с иранската ядрена програма и резултата от референдума в Иракски Кюрдистан, предадоха Ройтерс и ТАСС, като се позоваха на Кремъл.
    "Подробно бяха обсъдени въпросите с уреждането в Сирия, ситуацията с иранската ядрена програма и резултата от референдума в кюрдския автономен район в Ирак", заяви Кремъл, цитиран от БТА.
    Разговорът се е състоял по инициатива на израелската страна. В него също така са били обсъдени актуални въпроси на руско-израелското сътрудничество.
Сподели:

Коментари (0)

Дипломат: Путин е напълно законна цел за Украйна

Дипломат: Путин е напълно законна цел за Украйна

„Там всъщност има още по-крайни ястреби от Путин“, отбеляза бившият посланик на Украйна в Съединените щати Валерий Чалий

Тръмп се похвали, че има участие в икономическия крах на Куба

Тръмп се похвали, че има участие в икономическия крах на Куба

Става дума по-специално за блокадата на ресурси, които постъпваха на острова от Венецуела

Иран: Революционната гвардия порази  самолетоносача „Ейбрахам Линкълн“

Иран: Революционната гвардия порази самолетоносача „Ейбрахам Линкълн“

Ирански медии съобщиха за атака с дронове срещу самолетоносача USS Abraham Lincoln край Ормузкия проток – твърдение без публично представени доказателства.